Sezon się rozpoczął

Jak wszystkim zapewne wiadomo od 1 maja formalnie rozpoczął się sezon żeglarski. Choć pogoda niestety nie rozpieszcza (wczorajszy deszczowy dzień choćby), to 1 maja spotkało się na przystani kilkoro klubowiczów. Miejmy nadzieję, że wkrótce nastąpi taka… prawdziwa wiosna z temperaturami zachęcającymi do przyjazdu na przystań.

Na przystani spokój i cisza – niepewna pogoda zniechęcała do przygotowania i wodowania łodzi, ale już są deklaracje od 3 armatorów i w tygodniu łodzie powinny się pojawić. Na razie po obu stronach portu pusto…

port

Barki stoją bez zmian na swoich pozycjach.

barki

Korzystając z okazji informuję, że nowy rok kalendarzowy i nowy sezon wymaga wniesienia opłat klubowych – składek itd. Jeszcze dziś wyślę na listę mailingową zestawienie należności poszczególnych klubowiczów. Część osób w tym cały Zarząd już dokonała wpłaty składki członkowskiej, Zachęcam pozostałych klubowiczów do naśladownictwa i aktywności w tym zakresie. Jednocześnie przypominam, że możliwość korzystania z miejsc postojowych dla łodzi wymaga opłacenia składki armatorskiej z góry za cały sezon.

Andrzej Kapłan