Nowy element „infrastruktury” na przystani

Wjazd na teren portu po jego odblokowaniu przez nowego wlaściciela byłego ośrodka CSK odbywa sie z pokonaniem po drodze wybojów na nowej trasie dojazdu i koziołka przy ogrodzeniu przepompowni. Wyboje na zjeżdzie zostały w miniony weekend częściowo wyrównane, chociaż jeszcze trzeba temat dopracowaċ. Aby otworzyċ wjazd (koziołek) należało kucnąċ, bądz uklęknąċ a co najmniej mocno sie nachyliċ. Jako, że w KKW przeważaja osoby w wieku… słusznym, otwieranie wjazdu bylo sporą niedogodnością. Uszkodzenie w wakacje koziołka przez jednego z wyjeżdżajacych i ponowne uszkodzenie po naprawie doprowadziło do wniosku, ze trzeba sprawę zamknięcia dostępu do portu dla obcych samochodów rozwiazaċ inaczej.

Dziś z pomocą Ryśka zostala zamontowana bramka, która wyeliminuje wskazane wyżej utrudnienie dla klubowych seniorów, a także prezentuje sie moim zdaniem znacznie korzystniej niz wczesniejszy koziołek.

bramka

Bramka będzie zamykana na ten sam klucz co dotychczas (dostępny u Hani) i wymaga jeszcze niewielkiej próbki sztuki malarskiej :).

Poniewaz „wpłynęły” uwagi odnośnie utrudnienia dla spacerowiczów z wózkami dla dzieci (którzy przecież pojawiają się regularnie, calymi tabunami) spieszę donieśċ, ze wysokośċ przegrody w środkowej części pozwala moim zdaniem przeprowadziċ taki wózek bez problemu.